Vážení chovatelé papoušků (i jakýchkoliv jiných zvířátek)

 

 

V prestižním chovatelském časopisu Papoušci byl uveřejněn obsáhlý článek "Moderní technika v chovu papoušků", který pojednává o využití kamerové sledovací techniky naší firmy v chovu papoušků.
S laskavým svolením nakladatelství DONA s.r.o. (stránky nakladatelství DONA: www.dona.cz ) zde část tohoto článku s radostí přetiskujeme (viz. níže).

Protože se v článku hovoří pouze o několika z mnoha možných způsobů použití techniky Hütermann při chovu papoušků nebo jiných zvířátek, připravili jsme speciální stránku pro chovatele, kde najdete naše rady a typy jak konkrétně můžete naši kamerovou i jinou techniku použít (víte např. že za cenu nižší než 1000 Kč + DPH si můžete chování Vašich zvířátek nahrávat do počítače?). 
Pro přechod na tuto chovatelskou stránku klikněte prosím zde.

  

Již řadu let se zabývám chovem velkých jihoamerických papoušků. Dlouho jsem přemýšlel, jak pozorovat papoušky ve vnitřní části chovatelského zařízení, aniž bych je rušil svou přítomností. S tímto problémem jsem seznámil přítele, který má velkoobchod s elektroinstalačním materiálem a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Asi za týden mi přinesl malou kameru velikosti krabičky od zápalek, která je napojena na videorekordér.

Po zapojení jsem byl mile překvapen, protože například ary se chovají úplně jinak, než v mé přítomnosti. Je možno pozorovat krmení, páření a celková chování papoušků, které se nikdy na vlastní oči nevidí. Za další týden jsem objednal další čtyři kamery, dokonce i s nočním viděním, které jdou použít přímo v hnízdních budkách. Toto se vyplatí zvláště chovatelům, kterým velcí papoušci nesedí, ne příliš dobře nebo vůbec nekrmí mláďata či špatně snáší kontrolu hnízdní budky.

K těmto kamerám jsem přikoupil také časovač, do kterého lze zapojit až osm kamer. Kamery spíná v intervalu dvou sekund až dvou minut, postupně jednu kameru za druhou. Od té doby, co mám toto zařízení doma, mám v obývacím pokoji dva televizory. Na jednom sleduji televizní programy a na druhém papoušky.

Vřele doporučuji všem chovatelům papoušků tuto „relativně“ nízkou investici, protože se určitě zanedlouho vrátí. Každý chovatel má jistě zkušenosti s tím, že samice sleze z vajíček nebo opustí mláďata. Také při sestavování nových chovných párů se dá pozorovat jejich chování, jestli nejsou vůči sobě agresivní. Mnohokrát to může skončit až smrtí ne právě levného papouška.

 

 

Kamery už u mne viděla řada chovatelů a velmi se jim líbily, proto se chci s mou zkušeností, jak zkvalitnit chov papoušků, podělit i s ostatními chovateli.

Některým chovatelům by mohla stačit pouze jedna kamera umístěná do těch prostor, které je nejvíce zajímají. Zařízení dodává firma HÜTERMANN a neměl by být problém zakoupit toto zařízení i v maloobchodě, protože tato firma dodává různé časovače a spínací hodiny, takže prodejci by měli mít s touto firmou zkušenosti. Osobně používám kamery už pět let bez sebemenších problémů a s velkou spokojeností. Na závěr tohoto příspěvku vám přeji mnoho chovatelských úspěchů s novým pomocníkem ve vašich chovech.
 

 
  Ceny v době uzávěrky pro minimální komplet:
799 Kč nejlevnější kamera + adaptér AV 23 pro TV 248 Kč + napáječ 150 Kč. Ceny jsou bez DPH! Pro bližší informace kontaktujte firmu Hüttermann, kde si kamery můžete také objednat:
Tel.: 244 91 2222, 244 91 3311, 732 422 463
E-mail: objednavkycz@hutermann.com
 
 
 

Tento článek,  všechny obrázky v něm, snímek titulní stránky časopisu a odkazovací obrázek papouška na úvodní stránce našich WWW stránek jsou zde uveřejněny s laskavým svolením nakladatelství:
DONA s.r.o., Komenského 37, České Budějovice